Evrim Aldatmacası

Kuran Dışı Din Anlayışı

Kuran Dışı İslam'ın Dehşet Verici Dünyası -1-

Bu anlatım Kuran’a ve İslam’a uygun değildir

Bu anlatım Kuran’a ve İslam’a uygun değildir

10. Hoca: Pantolon giyen kadınlar lanetlidir
O zaman bu kadın önden fermuarlı veyahut düğmeli pantolon giydiği zaman, ‘ALLAH O KADINA LANET ETSİN’.

Kadının giydiği pantolonun düğmesine, fermuarına dahi karışan, bunu kadını cezalandırmak için bahane olarak gören zihniyet Kuran dışı bir din anlayışıdır.

Araf Suresi 32 De ki: "Allah'ın kulları için çıkardığı ziyneti ve temiz rızıkları kim haram kılmıştır?" De ki: "Bunlar, dünya hayatında iman edenler içindir, kıyamet günü ise yalnızca onlarındır." Bilen bir topluluk için ayetleri böyle birer birer açıklarız.

Bu anlatım Kuran’a ve İslam’a uygun değildir

11. İsmini bilmediğimiz bir Hoca: Kadınların yolun ortasından yürümeye hakkı yoktur

Bir kadın dışarı çıkmak istediği zaman yolun ortasında gitmek onun hakkı değildir Kadın yolun kenarlarında yürüyecek

Kuran dışı kaynaklara dayalı din anlayışında kadın karşıtlığı o kadar yoğundur ki kadının yolun istediği yerinden yürümeye bile hakkı yoktur.

Ali İmran Suresi 94 Artık bundan sonra kim Allah'a karşı yalan uydurup iftira düzerse, işte onlar, zalim olanlardır.

Bu anlatım Kuran’a ve İslam’a uygun değildir

12. Cübbeli Ahmet Hoca: Baldızınla, kadın kaynıyla bir sofrada yemek yiyemez.
Baldızınla bir sofrada yenir mi? Yenmez. Kadın kaynıyla, kayınbiraderiyle bir sofrada yenir mi? Yenmez. “El hammü el mevt” kayın birader ölüm kadar tehlikelidir. Bir arada oturulmaz. Baldız, kayınbirader falan bir sofrada yapmayın bu işleri.

Milyonlarca evde milyonlarca akraba olan insan aynı sofrada oturuyor, yemek yiyor, sohbet ediyor, çay içiyor ama bunların hiçbiri birbirlerine gayri ahlaki bir bakış açısıyla bakmaz.

Nahl Suresi 116 DİLLERİNİZİN YALAN YERE NİTELENDİRMESİ DOLAYISIYLA ŞUNA HELAL, BUNA HARAM DEMEYİN. Çünkü Allah'a karşı yalan uydurmuş olursunuz. Şüphesiz Allah'a karşı yalan uyduranlar kurtuluşa ermezler.

Bu anlatım Kuran’a ve İslam’a uygun değildir

13. Ebu Zeyd Hoca: Kadın malıyla da fitne olabiliyor, güzelliğiyle de fitne olabiliyor
Çünkü kadın malıyla da fitne olabiliyor, güzelliğiyle de fitne olabiliyor ve toplumdaki itibarıyla da fitne sebebi olabiliyor. “Benden sonra erkeklere kadınlardan daha zararlı bir fitne bırakmadım” buyuruyor Resulullah (sav). “Öyle bir fitne ki ümmet için en zararlı bir fitne. Ümmetim için erkeklere kadından daha şerli bir fitne bırakmadım” buyuruyor Resulullah (sav).

Peygamberimiz (sav), Kuran’a mutabık olmayan bir söz söylemez. Bu sözler, hayatı boyunca kadınlara sevgi ve hürmet gösteren Resulullah’a iftiradır.

Yunus Suresi, 15 Onlara ayetlerimiz apaçık belgeler olarak okunduğunda, Bizimle karşılaşmayı ummayanlar, derler ki: "Bundan başka bir Kur'an getir veya onu değiştir." De ki: "BENİM ONU KENDİ NEFSİMİN BİR ÖNGÖRMESİ OLARAK DEĞİŞTİRMEM BENİM İÇİN OLACAK ŞEY DEĞİLDİR. BEN, YALNIZCA BANA VAHYOLUNANA UYARIM. Eğer Rabbime isyan edersem, gerçekten ben, büyük günün azabından korkarım."

18. Ömer Tuğrul: Hamile kadınlar sokakta gezemez bu terbiyesizliktir.
Hamileliği davul çalarak ilan etmek, bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez. Herşeyden önce estetik değildir. Bunun adı realizm değildir, bunun adı terbiyesizliktir.

Hamile kadına tüm kadınlara olduğu gibi hürmet duyulur, saygı gösterilir. Kadınları hor ve aşağı görmek Kuran İslamı’nda yoktur.

Maide Suresi, 83 Peki onlar, Allah'ın dininden başka bir din mi arıyorlar? Oysa göklerde ve yerde her ne varsa -istese de, istemese de- O'na teslim olmuştur ve O'na döndürülmektedirler.

Bu anlatım Kuran’a ve İslam’a uygun değildir

19. Cübbeli Ahmet Hoca: Cehenneme en çok kadınlar girecek, kadın Allah benim versin diyor ne diyeceksin? Amin diyeceksin.

Ekseri cehennem ehli kadınlardı. Resulullah (sav) ‘cehenneme girdim gördüm, ekseri halkını kadınlardan gördüm’.  Niye? Geçime nankörlük ederler. İyiliğe nankörlük ederler. Kocaya saygı etmezler. Kadınlar çok lanet okurlar. Onun için cehenneme ekseri onlar girecekler. Hepimizin evinde var, kadınlardan. ‘Allah benim belamı versin’ diyor, ne diyeceksin buna? Amin diyeceksin.

Peygamberimiz’in böyle bir sözü yoktur. Allah’ın sınırlarını çiğneyen her insan -kadın veya erkek- bu yaptıklarından Allah Katında eşit sorumludur. Kimlerin cehennemde olacağını yalnızca Allah bilir. Müslüman birbirine hayır duası eder ve aksi bir durum da gülünecek bir durum değildir. 

Bakara Suresi, 101 Ne zaman onlara Allah Katından yanlarındakini doğrulayan bir elçi gelse, kitap verilenlerden birtakımı, SANKİ BİLMİYORLARMIŞ GİBİ ALLAH'IN KİTABI’NI ARKALARINA ATTILAR.

Bu anlatım Kuran’a ve İslam’a uygun değildir

29. Cübbeli Ahmet Hoca: Kadınlar da erkekler de sesli kahkaha atarak gülemez
Ne demek kadın gülmeyecek bilmem ne. Ya sesli ‘ha ha ha’ gülmeyecek erkek var orada. Erkek de gülmeyecek ona bakarsan. İslam’da erkekte kahkaha var mı, herkes edebini takınacak.

Maide Suresi 3 Ey iman edenler, Allah'ın sizin için helal kıldığı güzel şeyleri haram kılmayın ve haddi aşmayın. Şüphesiz Allah, haddi aşanları sevmez.

Bu anlatım Kuran’a ve İslam’a uygun değildir

30. Cübbeli Ahmet Hoca: GÜLMEK MUTLULUK, MUTLULUK DA ÇOK İYİ BİR ŞEY DEĞİL

Resulullah (sav) devamlı üzüntülüydü devamlı düşünceliydi. Resulullah (sav) hayatında bir kere bile kahkaha atmamıştır. Kahkaha yasaktır. Kahkaha hiç Mevla Teala’nın sevmediği bir şeydir. Kim kahkaha ile gülerse, kahkahayı bırak gülmeyi de çoğaltmayın çok gülmek kalbi öldürür diyor.

Kuran’a göre gülmek ve neşe Müslümanlara Allah’ın nimetidir. Allah’ın helal kıldığını haram kılmak, Müslümanların elinden neşelerini sevinçlerini almak İslam’a uygun değildir. Az gülmek ise Allah’ın -içinde bulundukları durumdan dolayı- cehennem ehline layık gördüğü bir durumdur.

Tevbe Suresi 82, Öyleyse (cehennem ehli) kazandıklarının cezası olarak az gülsünler, çok ağlasınlar.

Bu anlatım Kuran’a ve İslam’a uygun değildir

53. Nureddin Yıldız: Düğünde mesela kız, kızın ağabeyleri, kardeşleri, kayınçoları, bacanakları, dayıları vesaire, oğlanın akrabaları, dayıları, halaları, teyzeleri otuz kişilik bir fotoğrafın içinde. Hatıra fotoğrafı. Bu biraz sonra yatak odasına girecek olan bu kız, bu görüntüsüyle bu fotoğraf karesine girdiğinde bunu kocası bile daha henüz yüzde yüz incelemeden buna bakması kıyamete kadar haram olacak olan yüzlerce erkeğin gözüne veya fasıka bir kadının gözüne girecek bu fotoğraf karesine niye girdin sen? Ey koca! Allah’tan korkmadın mı? Nikahlı karını senin kardeşlerinle amca çocuklarınla aynı fotoğraf karesine nasıl koyup kameranın önüne geçtiniz siz?

Aile fotoğrafını dahi şehvet unsuru olarak gören bir zihniyet sağlıklı bir sosyal yaşamı imkansız kılar. Böyle gayri ahlaki bir mantık Kuran İslamı’nda yoktur.

Maide Suresi, 44 Öyleyse insanlardan korkmayın, benden korkun ve ayetlerimi az bir değere karşılık satmayın. Kim Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar, kafir olanlardır.

Bu anlatım Kuran’a ve İslam’a uygun değildir

63. Nurettin Yıldız: KADINLARIN KAŞLARINI İNCELTMELERİNE LANET VARDIR. KAŞLARINI KÜÇÜLTÜYOR DÖRT TANE TÜYCÜK BIRAKIYOR ORADA ASIL MESELE KARŞIDAN GÖREN ERKEĞİN GÖRECEĞİ DERİ ORANINI ARTTIRMAK. 2 MM FAZLA GÖRÜNSE ALNIN NE OLUR BİR DE ŞEYTANA SOR NELER OLUR NELER OLUR.

Enam Suresi 150- De ki: "Gerçekten Allah'ın bunu haram kıldığına şehadet edecek şahidlerinizi getirin." Şayet onlar, şehadet edecek olurlarsa sen onlarla birlikte şehadet etme. Ayetlerimizi yalan sayanların ve ahirete inanmayanların heva (istek ve tutku)larına uyma; onlar (birtakım güçleri ve varlıkları) Rablerine denk tutmaktadırlar.

Son dönemlerde bu tahammülsüz ve sapkın din, çoğunlukla İslam dini gibi anılmaya başladı. Bir kısım odaklar bağnazlık dinine İslam adını koydular. Bağnazlık dinine yönelik korkularını İslam’a yönelttiler. Öyle ki, bir İbrahimi din “korku” kelimesiyle birlikte anılır oldu. İslamofobia bütün dünyada zikredilir oldu.

Popüler Playlistler

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top
iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.